Apartmán Costalita

Golfová hřiště

Estepona a Málaga jsou rájem golfistů. Jen do 20km od apartmánu se nachází okolo 25 golfových hřišť.

My Vám doporučujeme tato: Alcaidesa Links Golf, Valle Romano Golf & Resort, Resort Alferini Golf Club, Los Arqueros Golf & Country Club, Atalaya Golf & Country Club, El Higureal Golf, El Paraiso Golf, Flamingos Golf, Marbella Club Golf Resort.


Alcaidesa Links Golf Resort

Mapa: https://goo.gl/maps/C8gf4VHwRYJ2 

Web: http://www.alcaidesagolf.com/

- Dvě mistrovská kvalitní 18ti jamková hřiště golfového resortu Alcaidesa jsou pouhých 15 min jízdy od letiště Gibraltar, hřiště prověří kvality každého golfového hráče.

- Klasický links "starého" Links Course, v provozu od roku 1992, nabízí někdy dost obtížné jamky vyžadující dlouhý a přesně umíštěný drajv.

- Náročné stoupání a klesání jsou dost náročná na course management. Odměnou však je fakt, že hřiště samotné se nachází pouze dva kilometry od pobřeží přičemž třetina jamek lemuje písečnou pláž s dominantou masívu Gibraltaru a překrásným výhledem na severní Afriku a Středozemní moře.

- V roce 2007 bylo do provozu uvedeno hřiště Heathland course, které nabízí krásné přírodní výhledy na Středozemní moře a pohoří Sierra Nevada. Široké fairwaye a rozlehlé greeny přinesou hráčům skvělý zážitek, ale také prověří na mnohých vodních nástrahách.

- Tréninkové plochy nabízejí dvoupatrový driving range se 72 kójemi, dostatečně rozlehlý putting, chipiing, bunker a fairway bunker. Rada pro hráče všech úrovní, vezměte si sebou do bagu dostatek golfových míčů.


Valle Romano Golf & Resort

Mapa: https://goo.gl/maps/qCPpSw2PMy92

Web: http://www.valleromano.net/

- Hřiště bylo založeno v roce 2009, výjimečné 18jamkové hřiště, které je připraveno pro nejnáročnější a nejprestižnější turnaje.

- Hřiště Valle Romano bylo od začátku navrhováno jako hřiště, které se má v budoucnu stát hostitelem turnaje European PGA Tour. Zároveň mělo být hratelné i pro hráče středních a vyšších handicapů. 

- Cabell B. Robinson tedy vytvořil hřiště, které se dokáže přizpůsobit hráčům všech úrovní. Kvůli tomu se na každé jamce nachází 5 variant odpališť. Greeny jsou zde rozlehlé, mírně tvarované a díky velkému množství pin pozic může každá z jamek být jak jednoduchá, tak i velmi těžká. 

- Jamky se rozprostírají na poměrně ploché krajině takže zde na hráče nečekají nijak fyzicky náročná převýšení. Samozřejmostí je ale velké množství bunkerů a vodních překážek.

 


Alferini Golf Club

Mapa: https://goo.gl/maps/Lyt16M7YVZP2

Web: http://www.villapadierna.es/golf/

- Alferini Golf Club je považováno za jedno z nejlepších hřišť na uspořádání turnajů, větších či menších golf gala večerů, zejména kvůli jeho službám a celkové atmosféře klubu.

- Alferini Golf je hřiště Par 73, rozloha je dlouhá 6,600 metrů na pobřeží Costa del Sol.

-  Hřiště má neuvěřitelně krásnou parkovou úpravu, z několika jamek je nádherný výhled na moře.

- 18ti jamkové hřiště, bylo otevřeno v roce 2007 a nachází se vedle golfového hřiště Flamingos a luxusního hotelu Villa Padierna.

 


Los Arqueros Golf & Country Club

Mapa: https://goo.gl/maps/xSjqvkdYJym

Web: http://www.losarquerosgolf.com

- Los Arqueros Golf je prvním hřištěm navrže­ným uznávaným architektem Severiano Ballesterosem. Podělil se o své znalosti a dal své jméno pro vytvoření téměř 30 golfových hřišť po celém světě.

- Myšlenka Los Arqueros Golf bylo navrhnout takové hřiště, které následuje obrysy země a je v souladu s přírodním prostředím. Je to nápad, který Seve maximálně využíval při navrhování předních a zadních devíti jamek, z nichž každá má svou vlastní charakteristickou osobnost. Sám o něm říká, že je přiměřenou výzvou pro průměrného hráče a zároveň těžkým testem pro profesionály.

- Má originální vzhled v krásném prostředí u pohoří Sierra de Ronda.

- 18 jamek, PAR 71 slavnostně otevřena v roce 1991


Atalaya Golf & Country Club

Mapa: http://goo.gl/maps/6MXLt

Web: www.atalaya-golf.com

- Jeden z nejpopulárnějších golfových klubů Španělsku se 2 hřišti u města Marbella, nedaleko Puerto Banús.

- Atalaya Golf & Country Club je jedním z nejpopulárnějších golfových klubů ve Španělsku, byl otevřen již v roce 1968. V resortu se nacházejí dvě 18-jamkové hřiště - Old a New Course. Obě hřiště nabízejí kvalitní golf pro všechny kategorie.

- Old Course - par 72 - velmi pěkné, klasické hřiště s jehličnany a luxusními parkovými úpravami.

- New Course - par 67 - otevřeno v roce 1991, trošku svažité a promyšleně tvarované. Opravdu prověří i zkušenější golfisty.

- Resort je postaven na cestě do vesničky Benahavis, nedaleko Puerto Banús při městě Marbella. Je to exkluzivní lokalita blízko prestižní čtvrti Sierra Blanca s 2 fantastickými hřišti v perfektní parkové úpravě, kde během celé hry cítíte ve vzduchu příjemnou vůni jehličnanů a tropických dřevin. Atalaya Golf má jeden z největších driving range ve Španělsku a klub s top službami ve více světových jazycích.

- 18 jamek, PAR 72 (Old Course), PAR 67 (New Course)


El Higureal Golf

Mapa: http://goo.gl/maps/AjdC9

Web: www.elhigueralgolf.com

- El Higueral je malebné 9-ti jamkové hřiště, Par 36. Rozkládá se na mírných svazích předhůří v Benahavís. Bylo navrženo pro maximální požitek z každého kola. Šlechtěné greeny a elegantně zakomponovaná jezera Vám zajistí jedinečný zážitek.

- 9 jamek, PAR 36

 

 

 


El Paraiso Golf

Mapa: http://goo.gl/maps/uUFu3

Web: www.elparaisogolfclub.com

- Široké a prostorné hřiště s několika vodními plochami, otevřené od roku 1974, jehož design vytvořil světoznámý Gary Player.

- Hřiště je svažité, jamky nasměrované k moři a je rozděleno na 2 různé poloviny s odlišným charakterem. El Paraiso golf to jsou zejména velkorysé ferveje umístěné mezi palmami a borovicemi, oleandry a olivami, potoky a dvě nádherná jezera. Skupiny hráčů jsou zde vítány i kvůli množství golfových turnajů.

- 18 jamek, PAR 71

 


Flamingos Golf

Mapa: http://goo.gl/maps/s7qMW

Web: http://villapadiernagolfclub.com/campos/flamingos-golf/

- Je to ideální hřiště pro uspořádání velkých turnajů, ale i stejně vhodné pro strávení příjemných golfových chvil. Navrženo bylo renomovaným architektem Antoniem Garcia Garridem. Zajímavostí hřiště je potok Arroyo del Taraji protékající hřištěm, končící v jezeře, které je největší vodní překážkou hřiště. Greeny jsou náročné, i když jsou dostatečně velké. Bunkry jsou vysypané pískem z bílého mramoru.

- 18 jamek, PAR 71

 


Marbella Club Golf Resort

Mapa: http://goo.gl/maps/USWg2

Web: http://www.marbellaclubgolf.com/

- 18-ti jamkové hřiště Marbella Club prochází bujnou vegetací a nabízí nádherný výhled na moře a přes něj až na severní Afriku. Hřiště vyžaduje preciznost a technickou vyspělost a donutí hráče použít všechny hole z bagu. Greeny jsou poměrně velké, ale dobře chráněné překážkami a voda zasahuje do hry na více jamkách.

- 18 jamek, PAR 72